СКИ АЛПИЙСКИ ДИСЦИПЛИНИ И БИАТЛОН

От 07 до 10 март 2010 г. в град Банско се проведе 43-то Републиканско първенство по ски и биатлон за служители на МВР. Във форума взеха участие над 100 състезатели и състезателки от различни дирекции на МВР, в т.ч. ГДПБЗН - МВР.
В отбора на Главна дирекция “Пожарна безопасност и защита на населението”, под ръководството на комисар Румен Богоев, участие взеха петнадесет служители от ГДПБЗН, ОУПБЗН – София, Ловеч, Благоевград и СУПБЗН в дисциплините от първенството “биатлон”, “слалом” и “гигантски слалом”. За дисциплината “слалом” се проведоха два манша, а за “гигантски слалом” – един.
Ръководителя отбора, комисар Богоев, бе избран в ръководството на състезанието, като член на “Жури да пел”, която комисия разглеждаше и взимаше принципни по подаваните контестации от участници в състезанието.

Старта на дисциплината “биатлон” се проведе на 08 март, дисциплината “слалом” на 09 март и дисциплината “гигантски слалом” на 10 март, при много добри атмосферни условия и добре обработена писта.
Служителите от ГДПБЗТН – МВР взеха призови места във всички дисциплини както следва:
БИАТЛОН
първо място и златен медал  за пожарникар Николай Недев;
СЛАЛОМ - МЪЖЕ
второ място и сребърен медал за инспектор Димитър Стамболийски, като в класиралите се до 30 място взели участие и във втория манш служители от ГДПБЗН – МВР са общо осем;
СЛАЛОМ ЖЕНИ
второ място и сребърен медал за пожарникар Искра Парлапанова;
ГИГАНСКИ СЛАЛОМ
първо място и златен медал за инспектор Димитър Стамболийски, като класиралите се до 30 място служители от ГДПБЗН – МВР са общо девет;
КОМБИНАЦИЯ
първо място и златен медал за инспектор Димитър Стамболийски;
трето място и бронзов медал за пожарникар Николай Недев.
Отбора на ГДПБЗН – МВР в крайното класиране завоюва общо шест медала, от които три златни, два сребърни и един бронзов медал, като в
алпийските дисциплини в първите петнадесет са класирани по пет служители от отбора.
От страна на организаторите Спортна асоциация на МВР в предварителните заявки, некоректно бе посочено, че служителите се състезават в две възрастови групи до 45 години и над 45 години, а не както е посочено в наредбата до 40 и над 40 г., което се отрази негативно за своевременното сформиране на отбора.
Също така е важно  да се отбележи, че в крайното отборно класиране отбора на ГДПБЗН – МВР, не бе класиран поради това, че не е имало състезател, който да вземе участие в дисциплината биатлон – жени.
Субективното тълкуване на наредбата при определяне на комплексното отборно класиране даде възможност за пораждане на несправедливост, която следва да бъде изчистена и недопускане в следващите състезания.
ГДПБЗН – МВР на фона на общото участие показа завидни успехи, които ще умножава в бъдеще за защита престижа на професията.