Есенен турнир на МПО „Млад огнеборец“ за преходната купа “Юлиян Манзаров” – 2017 г., гр. Ловеч

За 16-и пореден път Ловеч ще бъде домакин на есенния турнир на младежките противопожарни отряди „Млад огнеборец“ за Преходната купа „Юлиян Манзаров“.
В турнира, чийто домакин бе град Ловеч участваха 130 деца на възраст от 12 до 16 години.
В изключителна конкуренция учениците от СУ „Д-р Петър Берон“ – Свиленград спечелиха купата “Юлиан Манзаров” с общ резултат от 1047,65 точки. Те демонстрираха сили, знание и хладнокръвие при преодоляване на препятствията. Само на 8 точки след победителя останаха учениците от ОУ „Никола Икономов“ – Разград, които за пореден път впечатлиха с висок спортен дух и добра физическа подготовка. Бронзовите медали заслужиха децата от ОУ „Проф. Димитър Димов“ от Ловеч. Изключително представяне направиха младите огнеборци от град Чирпан – възпитаниците на СУ „Пейо К. Яворов“ спечелиха щафетното бягане с резултат от 98,99 точки. Малшанс остави първенците в щафетата на четвърто място в комплексното класиране – на 0,27 точки от бронзовите медалисти.
Кметът на град Ловеч Корнелия Маринова поздрави участниците в надпреварата за проявения отборен дух и демонстриран спортен феърплей. Всички ученици получиха грамоти, а първенците купи и медали, осигурени от Българска федерация за пожароприложен спорт. Поздравителен адрес до децата и организаторите на надпреварата изпратиха от фондация „Ангели от Лим“. Георги Манзаров, основател на фондацията, зарадва всички деца с лакомства.
Поредното издание на турнира за преходната купа “Юлиян Манзаров” се проведе в присъствието на директора на ГД “Пожарна безопасност и защита на населението” гл. комисар Николай Николов, ст. комисар Милен Маринов, директор на ОДМВР Ловеч, кметът на града Корнелия Маринова и зам. областния управител Илиян Тодоров.

This webpage has been produced with the financial assistance of the European Union. The contents of the webpage are sole responsibility of FSCP GD and can in no way be taken to reflect the views of the European Union, the participating countries the Managing Authority and the Joint Secretariat.