Есенен турнир на МПО „Млад огнеборец“ за преходната купа “Юлиян Манзаров” – 2019 г., гр. Ловеч.

В турнира, чийто домакин за поредна година бе Ловеч, участваха 10 отбора от областите Благоевград, Бургас, Велико Търново, Видин, Ловеч, Плевен, Пловдив, Стара Загора и Хасково.
В дисциплината „Бойно разгръщане на състезателна пътека” за златните медали се пребориха представителите от СУ „Н. Вапцаров“ –Айтос. Сребърните медали завоюваха учениците от СУ ”Н. Вапцаров” – Хаджидимово, а на трето място в същата дисциплина се класираха възпитаниците на СУ „Д-р П. Берон”- Свиленград.
Златните медали в дисциплината „400 м щафетно бягане с препятствия” станаха притежание на младежите от  СУ ”Н. Вапцаров” – Хаджидимово. Младите пожарникари от СУ „Ц. Церковски“ – Полски Тръмбеш заслужено спечелиха сребърните медали. Бронзова щафета направиха представителите на СУ „Д-р П. Берон” – Свиленград.
Младите огнеборци от СУ „Н. Вапцаров“ – Айтос спечелиха Преходната купа “Юлиян Манзаров” с общ резултат от 1048.45 точки. Те демонстрираха висок спортен дух, добра физическа подготовка и образцово изпълнение на елементите от състезанието. Втори, с общ комплексен резултат от 1045,95 точки, станаха учениците от СУ ”Н. Вапцаров” – Хаджидимово. Бронзови медалисти в крайното класиране с общ резултат от двете състезателни дисциплини 1040 точки станаха представителите на СУ „Д-р П. Берон” – Свиленград.
Официални гости на есенния турнир на младите огнеборци бяха Илиян Тодоров, зам.-областен управител на област Ловеч, Венцислав Христов, зам.-кмет и изпълняващ длъжността кмет на община Ловеч, ст. комисар Милен Маринов, директор на ОДМВР-Ловеч, и комисар Владимир Кацарски, директор на РДПБЗН-Ловеч. Поздравителен адрес до децата и организаторите на надпреварата изпратиха от фондация „Ангели от Лим”.
Всички отбори получиха сертификати и грамоти за участие в турнира на МПО „Млад огнеборец” за Преходната купа „Юлиян Манзаров”. Най-добрите в комплексното класиране бяха наградени с купи, медали и предметни награди, осигурени от Българската федерация за пожароприложен спорт, ГД „Пожарна безопасност и защита на населението“ и Националния дворец на децата.

Есенният турнир на МПО „Млад огнеборец” се провежда от 2001 г. От 2004 г. е преименуван на Преходна купа „Юлиян Манзаров” в памет на ученика от Свищов, загинал при спасяване на съученици си при инцидента на р. Лим в Сърбия. От 2005 г. турнирът, в който традиционно участват 100 деца, се провежда в Ловеч.

This webpage has been produced with the financial assistance of the European Union. The contents of the webpage are sole responsibility of FSCP GD and can in no way be taken to reflect the views of the European Union, the participating countries the Managing Authority and the Joint Secretariat.