Пролетен турнир на МПО „Млад огнеборец“ за купата на община Свиленград – 2017 г.

На 11 и 12 май на стадион „Колодрума“ се проведе турнир по пожароприложен спорт на младежките противопожарни отряди „Млад огнеборец“ за купата на община Свиленград.
В състезанието участваха 10 отбора от 9 области на страната: Хасково, Ловеч, Шумен, Ст. Загора, Разград, В. Търново, Пловдив, Разград, Бургас и Ямбол.
Официални гости на събитието бяха зам.-кметът на община Свиленград г-жа Мария Костадинова, директорите на РДПБЗН – Хасково и Ст. Загора – комисар Николай Вълчев и комисар Стоян Колев, г-жа Веселина Павлитова от РУО – МОН.
В дисциплината „Бойно разгръщане на състезателна пътека“ най-добре се представиха домакините от ОУ „Д-р Петър Берон“. На второ място се класираха представителите на ОУ „Никола Икономов“ – гр. Разград, а на трето – огнеборците от IX ОУ „Панайот Волов“ – гр. Шумен.
В дисциплината „400 m щафетно бягане с препятствия“ на първо място се класира отбора на ОУ „Никола Икономов“ – гр. Разград. Второто място спечели отбора на СУ „Васил Левски“ – гр. Пловдив. За третото се пребори отбора на ОУ „Д-р Петър Берон“ – гр. Свиленград.
Комплексен победител в надпреварата стана отборът на ОУ „Д-р Петър Берон“ – гр. Свиленград с общ резултат 1058, 58 точки. Сребърни медалисти станаха представителите на ОУ „Никола Икономов“ – гр. Разград с резултат 1050, 58 точки. Бронзът отиде при огнеборците от СУ „Васил Левски“ – гр. Пловдив с 1048, 44 точки.

This webpage has been produced with the financial assistance of the European Union. The contents of the webpage are sole responsibility of FSCP GD and can in no way be taken to reflect the views of the European Union, the participating countries the Managing Authority and the Joint Secretariat.