Пролетен турнир на МПО „Млад огнеборец“ за купата на община Свиленград – 2019 г.

В състезанието, чийто домакин бе Свиленград, участваха 120 деца на възраст от 12 до 16 години

В изключителна конкуренция и след перфектно изпълнено бойно разгръщане учениците от СУ „Д-р Петър Берон“ – Свиленград, спечелиха пролетния турнир на младите огнеборци. Те постигнаха общ резултат от 1054,53 точки. Свиленградчани демонстрираха отлична работа в екип, сили, знание и хладнокръвие при преодоляване на препятствията. Само на седем точки след победителя в отборното класиране останаха учениците от СУ „Пейо К. Яворов“ – гр. Чирпан. Децата, представители на област Ст. Загора, за поредна година впечатлиха със спортния си дух и добрата физическа подготовка. Бронзовите медали заслужиха децата от СУ „Васил Левски“ – гр. Троян. Те постигнаха общ резултат от 1042, 30 точки. Медали в дисциплините спечелиха и учениците от IX ОУ „Панайот Волов“ – гр. Шумен, ОУ „Никола Икономов“ – гр. Разград и отборът на пловдивското спортно училище „Васил Левски“.
И тази година традиционната спортна проява от календара на младите огнеборци се проведе на градския стадион „Колодрума” в Свиленград. Младежката надпревара се организира от ГД „Пожарна безопасност и защита на населението”, община Свиленград и Българската федерация по пожароприложен спорт. Проявата е подкрепена и от Министерството на образованието и науката. По традиция състезанието протече в две състезателни дисциплини – “Бойно разгръщане на състезателна пътека” и “400 м щафетно бягане с препятствия”. В правилата на надпреварата е залегнал международният правилник на Международната асоциация на пожарните и спасителните служби /CTIF/.

This webpage has been produced with the financial assistance of the European Union. The contents of the webpage are sole responsibility of FSCP GD and can in no way be taken to reflect the views of the European Union, the participating countries the Managing Authority and the Joint Secretariat.